FAQ

Dokumentacja i formalności

Nasza usługa przewiduje współpracę na zasadach pośrednictwa otwartego, co oznacza, że usługa taka może być realizowana przez więcej niż jednego pośrednika nieruchomości. Jednakże, pamiętaj, że w tym wypadku „więcej nie oznacza lepiej”. Zbyt wielu pośredników może negatywnie wpłynąć na ofertę nieruchomości i znacznie wydłużyć proces np. sprzedaży. 

Na szczęście już nie. Księgę wieczystą można sprawdzić elektronicznie za pośrednictwem następującej strony internetowej: https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do . Po wejściu na stronę proszę kliknąć w zakładkę „Przeglądanie księgi wieczystej”. Następnie proszę wpisać numer księgi i uruchomić opcję „Wyszukaj”. W kolejnym kroku proszę wybrać zakładkę „Przeglądanie aktualnej treści KW”.  

Księgę wieczystą możesz sprawdzić online za pośrednictwem internetowego systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW

Przeprowadzenie transakcji sprzedaży nieruchomości wymaga przedłożenia zróżnicowanych dokumentów, w zależności od stanu prawnego. Zadbaj o to, żeby na początek współpracy przygotować akt notarialny/przydział ze spółdzielni oraz ważny dowód osobisty. O reszcie dokumentów zostaniesz poinformowany przez zespół naszych pośredników nieruchomości.

Wysokość wynagrodzenia jest zawsze ustalana indywidualnie po zapoznaniu się z nieruchomością i stanem prawnym.


Aby zgłosić się do podatku od nieruchomości po zakupie nieruchomości we Wrocławiu, należy złożyć informację na formularzu IN-1, szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/8849/podatek-od-nieruchomosci-zlozenie-informacji-in-1-osoby-fizyczne

Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Staramy się nie ograniczać terytorialnie, jednakże najlepiej znamy się na rynku wrocławskim i jego okolicach. 

Kupuję nieruchomość

Napisz do nas maila, zadzwoń lub przyjdź osobiście, opowiedz nam o swoich oczekiwaniach, a resztą zajmie się profesjonalny pośrednik.


Tak, nasza agencja nieruchomości oferuje pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Współpracujemy ze specjalistami od kredytów hipotecznych, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę w zakresie finansowania nieruchomości. Na życzenie klienta chętnie polecimy odpowiednią osobę, która pomoże w procesie uzyskania kredytu hipotecznego.

W tym zakresie wszystko zależy od praktyki banku, który udziela kredytu.

Czas trwania procesu zakupu nieruchomości może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj nieruchomości, dostępność finansowania, warunki rynkowe i stopień skomplikowania transakcji. Cały proces zakupu nieruchomości może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Kupując nieruchomości musisz spodziewać się dodatkowych kosztów poza ceną zakupu. Najpopularniejsze z nich to:

  • Opłaty notarialne (W tym opłaty sądowe, opłata za wnioski EKW, taksa notarialna, wypisy aktów).
  • Podatek PCC (Jeśli nie ma przesłanek do zwolnienia z płatności).
  • Wynagrodzenie biura nieruchomości.

W zależności od sytuacji, może wystąpić konieczność poniesienia innych opłat.

Sprzedaję nieruchomość

Na początek współpracy przygotuj numer księgi wieczystej nieruchomości, tytuł prawny do nieruchomości spadkodawcy oraz prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku albo akt poświadczenia dziedziczenia, o pozostałych dokumentach zostaniesz poinformowany przez pośrednika.

Usługi dodatkowe biura nieruchomości

Nasza agencja nieruchomości świadczy dodatkowe usługi w ramach pośrednictwa nieruchomości. W przypadku ofert na wyłączność, agenci profesjonalnie przygotowują wnętrza do sprzedaży. W ramach tych prac oferujemy home staging, czyli aranżację przestrzeni mającą na celu zwiększenie atrakcyjności i estetyki nieruchomości.

Tak, na życzenie klienta, każdy z naszych agentów ma możliwość przeprowadzenia zdalnej prezentacji nieruchomości.

Nasze biuro nieruchomości współpracuje z wieloma specjalistami m.in. zajmującymi się wykonywaniem świadectwa energetycznego. Na życzenie klienta agenci biura nieruchomości mogą polecić kontakt.

Nasza agencja nieruchomości oferuje szereg dodatkowych usług, aby zapewnić kompleksowe wsparcie w procesie sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Należą do nich m.in.:

  • Fotografia nieruchomości,
  • Home staging,
  • Usługi marketingowe,
  • Negocjacje,
  • Analiza dokumentów,
  • Wirtualne spacery.